اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۵:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پذیرش دانشجو در ۴ رشته جدید در دانشگاه پزشکی رفسنجان

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: سال جدید در رشته‌های فیزیولوژی، پزشک خانواده، رادیولوژی، طب اورژانس و کارشناسی فوریت‌های پزشکی در این دانشگاه دانشجو پذیرش می‌شود.

به گزارش جوادیه فلاح به نقل ازخبرگزاری فارس از رفسنجان، حمید حکیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی فوریت‌های پزشکی در رفسنجان را در سال گذشته اخذ کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در حوزه آموزش در طرح تحول نظام سلامت از اهداف مهم طرح تحول نظام سلامت است، عنوان کرد: در سال گذشته در رشته دستیاری و تخصصی داخلی، بی‌هوشی و رشته کاردانی سلامت دهان و دندان و همچنین کارشناسی ارشد داخلی جراحی، ارشد آناتومی و ارشد سالمندی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان پذیرش دانشجو داشتیم.

حکیمی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مطالعات کوهورت در رفسنجان که باید بیش از ۱۰ هزار نفر عضو شوند از سال گذشته تاکنون بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر عضو شدند تا مطالعات و تحقیقات پزشکی بر روی این افراد برای شناسایی عوامل بیماری‌های مختلف از جمله دیابت، فشار خون و … انجام شود.

وی ابراز داشت: در سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان رتبه ۱۸ پژوهش در بین کل دانشگاه‌های سراسر کشور به دست آورد.

حکیمی عنوان کرد: در سال گذشته در اجرای ۱۴ مسابقات و المپیادها دندانپزشکی در کشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سه مدال نقره را کسب کردند.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز در جمع خبرنگاران گفت: تمام تولیدکنندگان مواد غذایی موظف‌ هستند، نشانگرهای رنگی به عنوان برچسب چراغ راهنما بر روی محصولات خود نصب کنند.

لیلا چیت‌چی افزود: این برچسب‌ها حاوی نکاتی در زمینه قند، چربی و نمک هستند، خریداران را در این حوزه اطلاع‌رسانی می‌کنند به این مضمون که محصول مورد نظر اگر دارای برچسب قرمز باشد، حاوی چربی بالایی است و خریداران برای سلامتی خود و خانواده خود تصمیم به انتخاب مواد مطلوب و سالم غذایی کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه