اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رهاسازی یک قطعه پرنده هوبره در جوادیه فلاح

این پرنده در ایران طبق تحقیقات سازمان محیط زیست و کنوانسیون‌های بین المللی در زمره پرندگان در حال انقراض و حمایت شده می باشد.

به گفته ابوالفضل رفسنجانی شهردار جوادیه الهیه فلاح ، به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست با حضور جناب آقای مهندس شجاعی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار
مورخ ٢٠ خرداد ١۴٠٠ یک قطعه هوبره با سن تقریبی سه ماهه که به علت ضعف و ناتوانی در پرواز و راه رفتن، مشاهده شده بود، با کمک کشاورز منطقه‌ جوادیه فلاح به نام آقای حمید عباس زاده و خانواده محترم ایشان داوطلبانه تحویل پرسنل محیط زیست گردید.
پرنده هوبره پس از تیمار و تغذیه مناسب و با تأیید دامپزشک از سلامت، در زیستگاه امن در محدوده کشف شده رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شد.
در این راستا از خانواده حمید عباس زاده با اهداء لوح و کارت هدیه قدردانی به عمل آمد.
شجاعی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار در رابطه اهمیت این پرنده عنوان کرد: پرنده هوبره که در جوامع به صورت عامیانیه به آهوبره تلفظ می شود.
این پرنده در ایران طبق تحقیقات سازمان محیط زیست و کنوانسیون‌های بین المللی در زمره پرندگان در حال انقراض و حمایت شده می باشد.
طبق آخرین مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست جریمه شکار، تلف کردن و حتی زنده گیری هر قطعه پرنده هوبره ٣٠ میلیون تومان تعیین شده است و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
در آخر ایشان از مردم و دوستداران محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه حیوان و پرنده وحشی از گرفتن و دست زدن به آن ها خودداری کرده و شرایط را برای ادامه زندگی در طبیعت برایشان مهیا نمایند و در صورت مشاهده افراد سودجو و شکارچی سریعاً مأمورین محیط زیست را مطلع نمایند.

 

ارسال دیدگاه