اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳ - ۱۰:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجاب پشتوانه‌ای برای موفقیت ورزشی من بود/ همسرم اگر اجازه ندهد ورزش نمی‌کنم/تیم ملی والیبال نشسته بانوان شگفتی‌ساز می‌شود

پرچمدار ایران در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با اشاره به اینکه سعی می‌کنم مبلغ حجاب و ارزش‌های اسلامی در میادین جهانی ورزش باشم، گفت: افتخار می‌کنم که رهبرم از حضور بانوان مسلمان با‌‌حجاب در میادین ورزشی به عنوان یک کار ع …

به گزارش جوادیه فلاح به نقل از “آرمان کرمان  ” ؛ عشرت کردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار‌ داشت: از اینکه به عنوان پرچمدار کاروان ورزشی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران در مسابقات پارالمپیک شرکت می‌کنم احساس غرور ملی دارم و باعث افتخار است.

وی با اشاره به اینکه این رویداد هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد و شاید برایم غیرقابل تکرار باشد، گفت: خدا را شاکرم که به عنوان یک بانوی مسلمان می‌توانم عقاید و ارزش‌های اسلامی و حجابم را در دنیا تبلیغ کنم.

پرچمدار ایران در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با اشاره به اینکه تبلیغات منفی زیادی علیه مسلمانان و حجاب در دنیا می‌شود، افزود: با این هجمه دشمن علیه حجاب زن مسلمان و اینکه بانوان ایرانی به دلیل داشتن حجاب نمی‌توانند در فعالیت‌های اجتماعی موثر باشند حضور با حجاب من در پارالمپیک خط بطلانی بر همه تبلیغات منفی آنها است.

وی تصریح کرد: یک زن مسلمان در سایه آرامشی که حجاب برایش به ارمغان می‌آورد می‌تواند به بزرگترین موفقیت‌ها  دست پیدا کند و حجاب اسلامی پشتوانه‌ای برای موفقیت و حضور در جامعه است.

کردستانی خاطر‌نشان کرد: احساس غرور می‌کنم که رهبر عزیزم از حضور بانوان مسلمان با حجاب در میادین ورزشی به عنوان یک کار عظیم یاد می‌کنند و شنیدن این کلام رهبر معظم انقلاب برایم بسیار ارزشمند بود.

وی با اشاره به اینکه البته وظیفه اصلی زن مادر بودن و همسر‌داری است و من موافق خانه‌داری زن هستم، گفت: بانوان در کنار خانه‌داری خود توانایی‌هایی دارند که می‌توانند با حفظ حرمت به عرصه ظهور و بروز برسانند و مبلغ خوبی برای اعتقادات و ارزش‌های اسلامی باشند.

پرچمدار کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه متاهلم و دو فرزند به نام‌های بهاره‌ ۱۱ ساله و مهدی ۲ ساله دارم، افزود: تربیت فرزندانم بسیار برایم اهمیت دارند و باید پیشگیری از آسیب‌ها را از کودکی به فرزندان آموزش داد.

وی با بیان اینکه پایه‌های تربیتی فرزندان از همین سنین کودکی شکل می‌گیرد تاکید کرد: متاسفانه خانواده‌ها از تربیت معنوی فرزندان خود غافل شدند و آموزش حجاب به دختران از سنین کودکی آینده او را تضمین می‌کند.

کردستانی افزود: من همیشه حجاب را به دخترم توصیه می‌کنم و با‌توجه به اینکه هیچ‌وقت او را مجبور به رعایت حجاب نکردم همیشه سعی کردم با تشویق و ایجاد جوی که از داشتن حجاب لذت ببرد چادر را یک ارزش بداند.

عضو تیم ملی والیبال نشسته بانوان با بیان اینکه همسرم شرایطی را برای من فراهم کرده که من در کمال آرامش بتوانم تمرینات خود را انجام دهم، گفت: ۱۲ سال است ازدواج کردم و همیشه به همسرم گفتم تا وقتی که ایشان اجازه دهند و راضی باشند ورزش خود را ادامه می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه در کنار ورزش فعالیت‌های اجتماعی از جمله دبیری هیئت جانبازان و معلولان استان را نیز بر عهده دارم، بیان کرد: همسرم هیچ مشکلی با فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی من ندارد و و اگر حمایت‌های او نبود نمی‌توانستم موفق باشم.

کردستانی با بیان اینکه تقریبا یکسال تمرین سخت برای حضور در پارالمپیک را داشتم، گفت: می‌دانستم که این میدان ورزشی جایی نیست که با کوتاهی در تمرینات بشود جایگاهی را به دست آورد و به استناد آیه قرآن که بهشت را به بها می‌دهند نه به بهانه، تمام تلاش خود را برای موفقیت در پارالمپیک کردم.

وی خاطرنشان کرد: عرصه رقابت در آنجا بسیار سخت و تنگ است و لحظه‌هاست که سرنوشت ورزشکار را تعیین می‌کند بنابراین طوری تمرین کردم که جایی برای افسوس نباشد که اگر بیشتر تمرین کرده بودم، موفق می‌شدم.

عضو تیم ملی والیبال نشسته بانوان اظهار‌ داشت: تیم والیبال نشسته‌ای که به مسابقات ریو اعزام می‌شود از نظر تکنیک و شرایط روحی روانی به مرحله خودباوری رسیده به طوری‌که نه تنها چیزی از رقبا کم نداریم بلکه این تیم ویژگی‌هایی دارد که آنها بی‌بهره‌اند.

وی افزود: مربیان تیم از نظر انگیزشی و مسائل روحی روانی، خودباوری بسیار خوبی در بین بچه‌ها ایجاد کردند و ما به این نقطه رسیدیم که می‌توانیم در دنیا بر سکوی افتخار بایستیم و یک تیم یک دست و با اوج انگیزه و شگفتی ساز ریو شویم.

به گزارش تسنیم عشرت کردستانی بانوی کرمانی جانباز ۵۰‌درصد، در سال ۱۳۸۱ و درسن ۱۹ سالگی در منطقه شلمچه به مقام جانبازی نائل آمد و از سال ۱۳۸۵ وارد عرصه ورزش شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه