اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تقویم روزانه فوتبال – بازی فوتبال مختلط دختران وپسران

تقویم امروز فوتبال به مهم ترین اتفاقات دنیای ورزش در تاریخ ۴ بهمن اختصاص دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در تقویم امروز فوتبال به مهم ترین اتفاقات دنیای فوتبال در تاریخ ۴ بهمن (۲۴ ژانویه) می پردازیم.
4053786_749

جنگ علنی کی روش با منتقدان

۴ بهمن ۱۳۹۳ و یک روز پس از حذف تیم ملی ایران از جام ملت های آسیا در دیدار جنجالی با عراق، کارلوس کی روش خبرنگاران را به هتل تیمش در استرالیا دعوت کرد تا جواب منتقدانش را بدهد.

پس از حذف تیم ملی، بسیاری از پیشکسوتان و مربیان ایرانی، که مهم ترین آنها قلعه‌نویی و درخشان بودند، به شدت به کارلوس کی روش تاختند و او را مورد هجوم انتقادات خود قرار دادند،‌کارلوس کی روش نیز که از این انتقادات تند، بسیار ناراحت و عصبانی شده بود، صبر نکرد تا به ایران برگردد و همان جا در استرالیا، کنفرانس خبری تشکیل داد تا جواب منتقدانش را بدهد، او ابتدا سراغ قلعه‌نویی رفت و مستقیما به او تاخت و گفت که او تحریم تیم ملی در جام جهانی را رهبری می کرد و بازیکنانش را قبل از جام جهانی در اختیار تیم ملی قرار نداد.

بعد از قلعه‌نویی، کی روش سراغ حمید درخشان رفت تا صابونش به تن او هم بخورد، او با زیر سوال بردن کارنامه درخشان گفت که او زمانی که سرمربی زیر ۱۷ ساله های ایران بود، با تقلب بازیکنان با صغر سنی برده بود و ۴ سال از مربیگری محروم شد و باعث شرم کشور شد.

جنگ کی روش با منتقدان همین جا تمام نشد و پس از این کنفرانس دوباره علیه او مصاحبه‌های تندی شد و تا مدت ها ادامه داشت.

بازی مختلط دختران و پسران باشگاه استقلال

۴ بهمن ۱۳۸۷، خبری عجیب در رسانه ها منتشر شد که سر و صدای زیادی کرد.

تیم نوجوانان پسر استقلال در دیداری دوستانه به مصاف تیم بانوان این باشگاه رفته بود، مسابقه ای که پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگران برگزار شد این اتفاق واکنش شدید مسئولان صدا و سیما، فدراسیون فوتبال و حتی مسئولان باشگاه استقلال را به همراه داشت.

پس از رسانه ای شدن برگزاری این مسابقه، سرمربی تیم بانوان استقلال گفت که آنها مجوز لازم در این خصوص را از سوی سازمان تربیت بدنی داشته‌اند، سرمربی تیم نوجوانان پسر استقلال نیز با تایید این خبر گفت که این مسابقه پشت درهای بسته انجام شده و کسی شاهد آن نبوده است.

پیروزی ایران برابر چین در هند

۲۴ ژانویه ۱۹۸۵ تیم ملی ایران در دومین دیدارش

در جام نهرو با نتیجه چهار بر صفر چین را شکست داد، این جام با حضور ۸ کشور برگزار شد و ایران در گروه دوم با تیم های یوگوسلاوی، شوروی و چین هم گروه بود، تیم ما در بازی اول از یوگوسلاوی باخته بود.

جام نهرو، جامی بود که فدراسیون فوتبال هند aiff تشکیل داده بود و نخستین بار در سال ۱۹۸۲ برگزار شد این جام تا سال ۱۹۸۹ هر سال برگزار می شود و پس از آن تا سال ۱۹۹۷ هر دو سال یکبار برگزار شد، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ جام نهرو برگزار نشد و پس از دوباره پایه ریزی شد، آخرین دوره جام نهرو در سال ۲۰۱۲ بود.

بانوی پیر در بستر احتضار

۲۴ ژانویه ۲۰۱۰، یوونتوس با هدایت چیرو فرارا دو بر یک در تورین از تیم رم شکست خورد تا بیشتر در بحران فرو رود.

سرمربی تیم رم، کلودیو رانیری بود که در فصل قبل، هدایت یوونتوس را بر عهده داشت که با بی رحمی اخراج شده بود، مدیران یوونتوس بعد از رایزی، فرارا را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و او اصلا در یوونتوس موفق نبود، رایزی در این مسابقه شاگردان سابق خود را دو بر یک شکست داد تا نشان دهد اخراج او اشتباه بزرگی بود، در این مسابقه، بوفون نیز در دقیقه ۸۳ از بازی اخراج شد.

تولد ستاره لاتزیو

۲۴ ژانویه ۱۹۴۷، جورجو کینالیا ستاره سابق تیم لاتزیو متولد شد، او وقتی هشت ساله بود به همراه خانواده‌اش به ولز مهاجرت کردند و به همین دلیل، فوتبال خود را از تیم سوانسی آغاز کرد.او سپس به ایتالیا بازگشت و پس از سه فصل حضور در سری C،‌در سال ۱۹۶۹ به لاتزیو پیوست او در هفت فصل که در لاتزیو بود، ۱۳۳ گل به ثمر رساند، وی همچنین در سال ۱۹۷۴ به همراه تیمش به اولین جام قهرمانی لاتزیو در سری A دست یافتند.

او در سال ۱۹۷۶ به تیم نیویورک کاسموس پیوست و ۲۴۲ گل در ۲۵۴ مسابقه در این تیم به ثمر رساند.

او در سال ۱۹۸۵ بازنشسته شد و در سال ۲۰۰۰ نامش در تالار مشاهیر آمریکا قرار گرفت.

۱۴ بازی ملی در تیم ملی ایتالیا و ۱۱ گل در کارنامه وی به چشم می خورد،‌جورجو کینالیا در سال ۲۰۱۲ درگذشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه