اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تعداد بسیاری از مردم جوادیه فلاح و الهیه بخاطر عدم پیگیری جهت جمع آوری سگهای ولگرد گله مند هستند / استراحتگاه حدود۳۰ قلاده سگ در کنار منازل و مدارس جوادیه / سروصدا و جولان بیش از حد سگها آسایش همشهریان را سلب نموده

چندین بار دیده شده که سگها در حال لیسیدن شیر آب آشامیدنی در خیابان و کوچه ها هستند و همشهریان نیز بدون اطلاع ظرف خودرا برای برداشت آب زیر آن شیر میگذارند.

به گزارش جوادیه فلاح، از مدتها قبل تعداد زیادی از همشهریان از طریق تماس و یا مراجعه حضوری به این پایگاه خواهان پیگیری و جمع آوری سگهای ولگرد هستند و تاکنون چندین بار موضوع سگهای ولگرد در سایت و کانال جوادیه منتشر شده و حتی این موضوع به اطلاع مسئولین محترم رسانده شده. چندی پیش نیز در گفتگویی که با آقای عنایتی کارشناس بهداشت نوق داشتیم وی گفت چون معدوم سازی این سگها به دلایلی ممکن نیست ، لذا جهت جمع آوری آنها تصمیماتی گرفته شده.

اما روز به روز به تعداد سگها افزوده میشود، طبق آنچه تاکنون شنیدیم ،این سگها از سطح  بعضی از شهرهای دیگر جمع آوری و بوسیله کامیون و وانت به حوالی جوادیه انتقال و رهاسازی میشوند. به هر حال روز به روز تعداد آنها در حال افزایش است و هیچ کنترلی از لحاظ بهداشت روی آنها انجام نمیشود و در بین سگها، سگهایی رویت شده که بیماری در آنها بوده.

سگهای ولگرد در تمامی کوچه و خیابانهای جوادیه و الهیه بچشم میخورند و در هر مکانی که خالی از سکنه باشد، میتوان به راحتی آنها را مشاهده کرد. صبح امروز به درخواست تعدادی از همشهریان (ساکنان اطراف مدارس) از ساختمانی متعلق به بهداشت  بازدید و تصاویری نیز تهیه نمودیم در این مکان حدود ۳۰ قلاده سگ وجود داشت که با ورود ما به محل تمامی آنها از محل متواری شدند ،بجز حدود ۱۰ قلاده که در آنها بیماری دیده میشد و توان راه رفتن نداشتند. این مکان در کنار مدارس و گلزارشهدا و منزل مسکونی همشهریان واقع است.

وقتی کار عکس برداری ما از این محل به پایان رسید ،  حرف دل تعدادی از همشهریان و همسایگان این محل را نیز یادداشت کردیم. آنها میگفتند شب و روز، اکثرا شبها از سروصدای سگها که تعداد آنها هم بسیار بالاست، آسایش نداریم. تردد و جولان آنها حتی در روز خطرناک است نه جرات میکنیم پیاده جایی برویم و نه جرات داریم فرزندمان را بااینکه فاصله کمی به مدرسه هست، به مدرسه بفرستیم. چندین بار دیده شده که سگها در حال لیسیدن شیر آب آشامیدنی در خیابان و کوچه ها هستند و همشهریان نیز بدون اطلاع ظرف خودرا برای برداشت آب زیر آن شیر میگذارند.

در اینمورد سخن  بسیار داریم  ولی فرصت محدود.

از زبان تعدادی از همشهریان شنیدیم چون ما تاکنون بامشکلات فراوانی در رابطه با سگهای ولگرد روبرو بودیم و هستیم و حتی خطراتی که تاکنون جان ما را تهدید نموده و اخیرا هم خبرهای مختلفی در مورد گازگرفتگی از شهرهای دیگر بگوش میرسد،             احتمالا این همشهریان در هفته آینده به منظور اعتراض در مقابل مرکز بهداشتی جوادیه و رفسنجان تجمع خواهند کرد.

امید است مسئولین محترم جهت جمع آوری و انتقال سگها به جای دیگر اقدام کنند. راههای بسیاری برای جمع آوری سگهای ولگرد وجود دارد. مثلا با همکاری شورا و دهیاری محلی وسیعی را دور از شهر فلس کشی و سگهارا به آنجا انتقال دهند و…

.

 

با پیوستن به کانال تلگرام سایت جوادیه فلاح ،اطلاعیه ها و خبرهای جوادیه فلاح و الهیه و منطقه نوق را زودتر از دیگران دریافت کنید.

برای عضویت در کانال جوادیه فلاح روی لینک زیر کلیک کنید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEEnhQv5NLES9LMRDg

telegram-chanel

 

ارسال دیدگاه