اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۱۸:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بی اعتنایی مسئولان و نابودی محیط زیست با مرغ های معدوم شده به ویژه در جاده نوق

مسئولان نسبت به نابودی محیط زیست به ویژه با مرغ های بیمار معدوم شده در جاده نوق همچنان بی اعتنا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جوادیه فلاح به نقل از”روراستی” تا کنون چند بار گزارشاتی از معدوم شدن مرغ های بیماری که در مرغداری ها تولید شده و در مسیر جاده نوق بدون توجه به محیط زیست تخلیه شده بودند، توسط سایت روراستی تهیه و تذکراتی به مسئولان مربوطه داده شده است.

اما علی رغم این تذکرات و انعکاس درخواست های مردمی مبنی بر رفع این مشکل، همچنان این معضل ادامه دارد و از پیگیری بهداشت، دامپزشکی، منابع طبیعی و محیط زیست خبری نیست تا نسبت به این مشکل ترتیب اثر دهند.

گویا این بخش از منطقه جزو محیط زیست محسوب نمی شود و یا برای ادارات مذکور قابل اهمیت نیست.

این مکان امروز تبدیل شده به محلی برای جمع شدن سگ های ولگرد و تولید بسیاری از بیماری ها که می طلبد این بی توجهی پایان یابد و فکری برای آن اندیشیده شود.

بر اساس گفته یک کارشناس بهداشت، فضایی برای تخلیه این نوع دام و طیور معدومی باید مد نظر باشد که علاوه بر اینکه از محل زندگی مردم دور باشد، عمق محلی که آنها را تخلیه می کنند باید به قدری باشد که به آسانی از زمین بیرون نیایند که سگ های ولگرد تجمع کنند،؛ اما آن چه که در تصاویری که توسط خبرنگار روراستی تهیه شده است، گویای مطلبی برعکس است.

اما اگر چه شاید تا حدی صاحبان مرغداری ها هم مقصر باشند؛ اما  باید کمر همت بسته شود و مسئولان مربوطه از این خواب غفلت بیرون آیند و برای این مشکل بزرگ چاره ای بیاندیشند و برای حفظ محیط زیست که متعلق به همه است گام بردارند و صاحبان مرغداری ها نیز در این راستا کمک کنند و در محلی که توسط این ارگان ها برایشان در نظر گرفته می شود مرغ های معدومی را تخلیه کنند.

۶۲۴

ارسال دیدگاه