اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ - ۲۰:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انجام نخستین عمل جراحی تعویض دریچه آئورت بدون بخیه در شمالغرب کشور

عمل جراحی تعویض دریچه آئورت بدون بخیه برای نخستین بار در شمالغرب کشور با حضور پرفسور ‘بروت گرشاک’ توسط دکتر پرویزی و تیم اتاق عمل بیمارستان شهید مدنی تبریز انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جوادیه فلاح ،جراح این عمل روز یکشنبه پس از انجام موفقیت آمیز جراحی به خبرنگار ایرنا اظهارکرد: این عمل جراحی از سال ۲۰۰۷ میلادی در برخی کشورها شروع شده و شانزدهمین عمل کشور در تبریز انجام گرفت.
دکتر رضایت پرویزی گفت: در این عمل جراحی برای تعبیه دریچه هیچ گونه بخیه ای استفاده نمی شود و مدت زمان این عمل نسبت به عمل جراحی با استفاده از بخیه کمتر است.
وی افزود: مهم ترین فایده عمل فوق این است که کلیه، ریه، قلب و مغز بیمار به دلیل مدت زمان کم جراحی دچار آسیب نمی شود.

81983464-70556939
این فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: این نوع جراحی برای بیماران با سن بالا و کسانی که مشکلات ریوی و کلیوی داشته و یا دومین عمل جراحی قلب آنهاست توصیه می شود.
وی با بیان اینکه این عمل جراحی با حضور پرفسور ‘بروت گرشاک’ انجام شد اضافه کرد: این جراح قلب دانشگاه اسلوونی به عنوان آموزش دهنده شرکت تولید کننده دریچه آئورت در این عمل ما را یاری می کرد.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی تبریز گفت: تمام تمهیدات لازم برای انجام اعمال جراجی با استفاده از فناوری های روز در این بیمارستان فراهم شده است.
دکتر ناصر صفایی افزود: این بیمارستان به عنوان بزرگ ترین و مجهزترین مرکز ارجاع بیماران قلبی و عروقی در شمالغرب کشور نقش بسزایی در جهت تربیت و آموزش فوق تخصصی جراحی و داخلی قلب دارد و به عنوان یکی از قطب های مهم آموزشی، تحقیقاتی و درمانی کشور مطرح است.
وی اظهارکرد: این مرکز با ۲۵۴ تخت فعال، شش اتاق عمل، چهار دستگاه آنژیوگرافی، بخش های ویژه داخلی، جراحی و بخش های پاراکلینیکی علاوه بر استان های همجوار به کشورهای همسایه نیز ارایه خدمات می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، این عمل جراحی بیش از این در تهران، اصفهان و قم انجام شده و شانزدهمین عمل کشور در تبریز صورت گرفت.
۶۱۲۰/ ۱۴۹۵/ ۶۰۷۵

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه