اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۲:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انجام موفقیت‌آمیز جراحی نادر قلب در جنوب‌شرق کشور

یکی از نادرترین اعمال جراحی جنوب‌شرق در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان انجام شد.

به گزارش جوادیه فلاح ،دکتر «علی مظفری»، رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش کادر مجرب و پزشکان بیمارستان، یکی از نادرترین اعمال جراحی جنوب‌شرق کشور در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با موفقیت انجام شد.

وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: جوان ۲۰ ساله‌ای به نام «امید» به‌علت سردرد در نیمه نخست اسفندماه پارسال به دکتر «محمدی» متخصص قلب مراجعه کرده بود که در بررسی‌های انجام شده، دکتر محمدی متوجه فشار خون بالا شده و تشخیص کوارکتاسیون شریان آئورت(تنگی شریان آئورت مادرزادی) داده می‌شود.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان ادامه داد: با ارجاع این بیمار به دکتر «رضا درخشان» متخصص بیماری‌های مادرزادی و پس از بررسی‌ها، تشخیص کوارکتاسیون آئورت تأیید می‌شود که استنت(فنر) مورد نظر و بالن آن که کمیاب است.

مظفری افزود: با پیگیری‌های مستمر و تهیه استنت، عمل استنت‌گذاری در تاریخ ۲۵ فروردین ماه امسال توسط دکتر درخشان و متخصص بیهوشی دکتر فرح بخش و همکاری پرسنل بخش آنژیوگرافی با موفقیت انجام شد.

وی با بیان این‌که همه پرسنل آنژیوگرافی و سی‌سی‌یو در این عمل تیمی نقش موثری داشتند، تصریح کرد: با انجام این ‌عمل جراحی که یکی از نادرترین و مهم‌ترین عمل جراحی در ناحیه جنوب‌شرق کشور است بیمار با حال عمومی خوب در تاریخ ۲۶ فروردین ماه مرخص شد.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه