اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۲۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاژ پیشرفته فنی کاراته در رفسنجان برگزار شد

استاژ پیشرفته فنی کاراته با حضور ۱۵۰ کاراته کا از سراسر استان در سالن ورزشی مرتضوی رفسنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، پیش از ظهر هجدهم دیماه استاز پیشرفته فنی کاراته با حضور استاد حبیب الله ناظریان رییس اسبق فدراسیون کاراته کشور، محمودی نیا مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان، صالح نیا رییس اداره ورزش و جوانان، جمالی زاده رییس هیئت کاراته رفسنجان، تقوی از فعالان فرهنگ و هنر و با شرکت ۲۱۰ مربی، استاد و کاراته کا از سراسر استان برپا شد.کمیته راهبردی کاراته در استان با هدف ایجاد همدلی و همبستگی تشکیل شده است

محمودی نیا مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان با ابراز خرسندی از حضور در جمع ورزشکاران، کاراته را رشته های پرطرفدار در استان کرمان دانست که نیاز به تغییر و تحول دارد و گفت: کمیته راهبردی ورزش کاراته در استان تشکیل شده تا در کنار مسئولین هیئت ها و شهرستان ها بصورت مشورتی و گروهی تصمیم خوبی بگیرند.

وی همت، همدلی، همراهی و گذشت را در ارتقاء خانواده بزرگ کاراته مؤثر بیان کرد و افزود: باید همه پای کار باشیم و بینش و تفکرمان جوانمردی و گذشت باشد تا ظرفیت موجود در استان در میادین ملی و بین المللی از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

محمودی نیا خواستار همبستگی مشترک میان اعضای خانواده کاراته شد و گفت: یکی از اهداف شورای راهبردی کاراته همدلی و همبستگی خانواده کاراته در استان است.
تمرین محبت قوی ترین تکنیک در تمرین کاراته است

ناظریان رییس اسبق فدراسیون کاراته کشور نیز در سخنانی به اهمیت حفظ انسانیت و بزرگواری در ورزش کاراته اشاره کرد و گفت: قوی شدن مشت و لگد بهانه است؛ مهم انسانیت و بزرگواری شماست تا قلبتان پاک شود.

وی رشد کاراته در ایران را به واسطه نزدیکی آن با فرهنگ ما بیان کرد و افزود: در فرهنگ بومی ما انسانی که شجاع هست غیبت نمی کند و کسی که ایمان و اعتماد به نفس دارد دروغ نمی گوید؛ زیرا دروغ شخصیت فرد را از بین می برد و غیبت شخصیت را نابود می کند.

ناظریان با تأکید بر اینکه نباید به دنبال کوچک کردن دیگران باشیم، اظهار کرد: باید تلاش کنیم خودمان را بالا برده و دست دیگران را بگیریم.

رییس اسبق فدراسیون کاراته کشور با اشاره به پتانسیل بالای کرمان در رشته کاراته، توجه به سلامتی و مهربان بودن را متذکر شد و قدردانی و سپاسگزاری را موجب افزایش قدرت انسان دانست و ادامه داد: پیشکسوت های ارزشمندی در استان داریم که فقط احترام می خواهند؛ تمرین محبت قوی ترین تکنیک در تمرین کاراته است.
نزدیک به هزار کاراته کای خانم و آقا در باشگاه های رفسنجان فعالیت می کنند

رحمانیان نماینده سبک شوتوکان SKI استان در گفت و گو با خبرنگار “خانه خشتی“، با بیان اینکه برپایی استاژ موجب ارتقاء سطح فنی و پیشرفت مربیان می شود، گفت: آموزش های مختلف مربیان را به روز کرده و اطلاعات فنی آنان را بالا می برد تا آن ها نیز قهرمانان ارزشمنذتری معرفی کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: نزدیک به هزار کاراته کای خانم و آقا در باشگاه های رفسنجان فعالیت می کنند.

ارسال دیدگاه