اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۶:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پزشکی قانونی تهران اعلام کرد هزار و ۴۴۶ مجوز برای جلوگیری از تولد جنین‌های دارای مشکل تهران

پزشکی قانونی تهران اعلام کرد که در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۴، تعداد ۱۴۴۶ مجوز سقط درمانی برای جلوگیری از تولید جنین‌های دارای مشکل این استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جوادیه فلاح به نقل از خبرگزاری فارس، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در نه ماه نخست امسال ۱۴۴۶ نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند.

13920327000094_PhotoA

تا پایان آذر ماه امسال ۱۴۴۶ نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند و در سال قبل مراجعینی که درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی داشته‌اند، ۱۲۵۴ مورد بوده که ۳٫۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

در آذر ماه امسال نیز تعداد درخواست جهت صدور مجوز سقط درمانی (جسمانی) با ۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۳ نفر اعلام شده است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می‌شود. شرایط مربوط به ناهنجاری‌های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری‌های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاری‌ها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه و کتبی مادر، سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته بر اساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط ۳ متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد، است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه