اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وجود ۱۳ هزار نفر بیکار در رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر در رفسنجان بیکار هستند.

به گزارش “خانه خشتی“، حمید ملانوری در نشستی با عوامل فیلم “مرگ برکه، تولد ماه” در فرمانداری این شهرستان افزود: رفسنجان ظرفیت های بکری دارد که باید با احیای این ظرفیتها قشر بیکار جامعه رفسنجان را به کار گرفت.

وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری می توان دره راگه، خانه حاج آقا علی، اوراف، هتل پاریز، مناطق خوش آب و هوا از جمله داوران، اودرج، دره جوز و غیره را نام برد که با بازسازی و احیای این مکانهای تاریخی و منحصر به فرد بخشی از مشکلات این شهرستان رفع می شود.

وی اضافه کرد: همچنین فرودگاه رفسنجان هم طراز فرودگاه کرمان است و پروازهای خارجی در این فرودگاه انجام می شود.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: ساخت فیلم نیز کالای فرهنگی و هنری است و روح زندگانی در مردم جاری می سازد.

وی از عوامل ساخت فیلم مرگ برکه تولد ماه خواست تا نیازها و امکانات مورد نیاز خود را به فرمانداری اعلام کنند تا در صورت براورده ساختن نیازها ، به انها کمک شود.

حمید ملانوری اظهار کرد: مردم این شهرستان خوراک فرهنگی نیاز دارند امنیت و رفاه می خواهند و به شدت علاقمندیم تا در حوزه صنعت گردشگری فرهنگ و هنر ورود پیدا کند و نیازهای مردم را برآورده سازد.

گفتنی است فیلم مرگ برکه تولد ماه در دره راگه، باغ سنگی و بزرگترین خانه خشتی جهان اوایل بهار سال آینده ساخت آن آغاز خواهد شد و کارگردان آن علی کلانتری و بازیگران این فیلم نیز آزیتا حاجیان، حمید فرخنژاد و سید حسینی خواهند بود.

استاندار کرمان نیز در این نشست شرکت داشت و قبل از ان نیز از بزرگترین خانه خشتی جهان و هتل پاریز بازدید کرد و در ادامه سفر یک روزه به رفسنجان کارگاه قالی بافی عتبات و عالیات در روستای اسلام آباد رفسنجان را افتتاح نمود.

ارسال دیدگاه