اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۱۸:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نظرسنجی موسسه گالوپ نشان داد اقبال بیشتر ایرانیان به رئیس جمهور چین تا رئیس جمهور آمریکا / ۵۱ درصد ایرانیان نظر منفی به رییس جمهور آمریکا دارند

نتایج یک نظر سنجی جدید نشان داد که رئیس جمهور چین در ایران نسبت به رییس جمهور آمریکا مقبولیت بیشتری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جوادیه فلاح به نقل از خبرگزاری فارس، موسسه آمریکایی «گالوپ» در آخرین نظر سنجی خود درباره میزان مقبولیت برخی سران دنیا در ایران و مصر نوشت: میزان مقبولیت رییس جمهور چین در ایران و مصر بالاتر از رییس جمهور آمریکا است.

13940331000425_PhotoA

در حالی که «ژی جین پینگ» رییس جمهور چین اخیرا به ایران و مصر سفر نمود، افکار عمومی ایران و مصر عقیده‌ مثبت بیشتر به او تا دیگر سران کشورهای قدرتمند جهان دارند.

بر این اساس، میزان مقبولیت رییس جمهور  چین در مصر ۳۱ درصد و ایران ۳۰ درصد است و از این حیث نسبت به سران کشورهای آمریکا، روسیه و اروپا بالاتر است.

گالوپ نوشت: میزان مقبولیت رییس جمهور چین در سال ۲۰۱۱ برابر با ۱۸ درصد، سال ۲۰۱۲ برابر با ۲۳% ، سال ۲۰۱۳ برابر با ۲۶%، سال ۲۰۱۴ برابر با ۳۲% و سال ۲۰۱۵ برابر با %۳۰ بوده است.

در همه پرسی جدید گالوپ ۳۹ درصد ایرانیان اعلام کردند اطلاعاتی درباره رییس جمهور چین ندارند . در نقطه مقابل ۳۲ درصد پرسش شوندگان ایران اعلام کردند که مخالف رییس جمهور چین هستند.

از دیگر نکات حائز اهمیت در این نظرسنجی  میزان مقبولیت رئیس جمهوری آمریکا در ایران بود.

بر این اساس، میزان نارضایتی ایرانیان نسبت به رییس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۵ برابر با ۵۱ درصد بوده است و البته ۱۹ درصد نیز دیدگاه مثبت داشتند. البته میزان مقبولیت رییس جمهور آمریکا در ایران از سال ۲۰۱۱ که برابر ۹درصد بود تا سال ۲۰۱۵ به ۱۹ درصد رسید و از این منظر اندکی پیشرفت را نشان می‌دهد.

ارسال دیدگاه