اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ - ۲۳:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نامگذاری کوچه و خیابانهای جوادیه فلاح و الهیه، اصولی یا غیر اصولی

اگر یک مسافر ، بخواهد آدرس مورد نظرش را پیدا کند، مجبور است تک تک اسم شهدا ( کوچه ها) را بخواند تا به کوچه یا خیابانی که به اسم شهید(آدرس) هست برسد.

به گزارش جوادیه فلاح، چندی پیش کار نصب تابلوهای کوچه و خیابانها توسط شورا آغاز گردید ولی به نظر میرسد این نامگذاری غیر اصولی و مورد انتقاد اکثر شهروندان عزیز قرار گرفته و دیر یا زود برای مسافرانی که دنبال آدرسی میگردند مشکل بزرگی ایجاد خواهد کرد.

اما از زمان نصب تابلوها دیدگاههای مختلفی دریافت نمودیم که بعضی دیدگاهها منتشر شده و هنوز بعضی از دیدگاه ها به دلایلی تایید و منتشر نشده است. لذا در ادامه چکیده ای از این دیدگاهها را تقدیم حضورتان میکنیم.

۱- نام بلوار یا خیابان مثلا نام (امام علی) گذاشته شده ولی نام خیابانها و کوچه های آن نام یکی از شهدا یا نام دیگری و بدون شماره .

اگر بطور مثال یک مسافر ، بخواهد آدرس مورد نظرش را پیدا کند، مجبور است تک تک اسم شهدا ( کوچه ها) را بخواند تا به کوچه یا خیابانی که به اسم شهید(آدرس) هست برسد. بسیاری از همشهریان در دیدگاهها نوشتند اگر بلوار یا خیابانی را نامگذاری میکنید، نام کوچه هایی که در آن بلوار یا خیابان هستند را نیز به نام همان شهید یا شخصیت نام و شماره گذاری کنید. مثلا خیابان ( مدافع حرم) کوچه مدافع حرم ۱ الی آخر…  یا (به عنوان مثال) خیابان شهید گمنام – کوچه شهیدمحمدرضا تقی پور۱ و کوچه بعدی نیز کوچه شهید محمدرضا تقی پور۲  …. الی آخر.

۲- بسیاری از همشهریان میگویند بلوارها و خیابانهای اصلی را به نام بزرگان، بطور مثال (امام خمینی) ، (حاج علی محمدی پور) ، هاشمی) ، ( امام خامنه ای) و… و خیابانهای فرعی را به نام شهدای جوادیه و الهیه( البته با ذکر شماره)  نامگذاری شود.

۳- بلوار صاحب الزمان که از سالها قبل نامگذاری شده ، مورد استقبال مردم قرار گرفته و به راحتی میتوان آدرس مورد نظر را پیدا کرد زیرا چون بلوار (صاحب الزمان) مشخص است و کوچه ها و خیابانهای مربوطه (امام رضا ۱) الی آخر نامگذاری شده است.

۴- اخیرا توسط شورای اسلامی نامه هایی به خانواده شهدا ارسال تا نام شهید خود را برای یک خیابان یا کوچه پیشنهاد بدهند که به نظر میرسد این ایده خوبی برای انتخاب نام کوچه و خیابانها نباشد و باز میتواند برای نامگذاری مشکل آفرین واقع شود و حتی مورد دلخوری بعضی افراد یا خانواده شهدا قرار گیرد. لذا اگر خود اعضای شورا و دهیاری و یا شهرداری از کارشناسان و افراد تحصیل کرده در این زمینه کمک بگیرند و در جلسه ای نامگذاری را انجام دهند بهتر است ، از اینکه از خانواده شهدا درخواست شده نام کوچه یا خیابانی را پیشنهاد بدهند بسیار در حق آنها لطف شده ولی این اقدام هم نیاز به کارشناسی دارد.و برای آینده جوادیه و الهیه مشکل بزرگی ایجاد خواهد کرد نمیشود در مدت کوتاهی نظر خانواده هارا پرسید و فورا عمل کرد. در این زمینه حتما با افراد تحصیل کرده و کارشناسانی که حتی در شهر خودمان وجود دارند مشورت شود.

این گزارش ،چکیده ای از دیدگاهها و پیامهای همشهریان هست در صورتیکه در این رابطه ( نامگذاری)دیدگاه یا نظری دارید و دوست دارید آنرا به مسئولین مربوطه انتقال دهید، در زیر همین مطلب در قسمت (دیدگاه) حرف دل خود را تایپ نموده و در پایان (ثبت دیدگاه) را کلیک کنید. در اسرع وقت دیدگاه شما به مسئولین محترم انتقال داده میشود.

برای ارسال دیدگاه نیازی به وارد کردن آدرس ایمیل نیست و در قسمت نام، میتوانید نام مستعار یا حتی نام خودتان را وارد کنید.

لطفا پس از ارسال دیدگاه صبور باشید، چون برای تایید و انتشار دیدگاه تا ۸ساعت طول خواهد کشید. باتشکر.

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه