اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصاویری مربوط به روز جهانی تخم مرغ/دبستان عباس و محمدحسن فلاح

بمناسبت روز جهانی تخم مرغ، دانش آموزان دبستان عباس و محمدحسن فلاح هنرهای زیبای خود(با تخم مرغ) را به نمایش گذاشتند.

عکس و خبر: کاظم رفسنجانی

ایرنا،کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تخم مرغ منبع بسیار غنی از پروتئین است و ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است.
اسماء بحرینی افزود: پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدهای آمینه ضروری برای سلامتی بدن است، بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر مواد غذایی که از نظر پروتئینی فقیرتر هستند مثل نان، برنج و غلات باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.
وی اظهار داشت: ۱۲٫۵درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و در زرده و سفیده تخم مرغ وجود دارد ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ به نام آلبومبن وجود دارد.
بحرینی بین کرد: در نمودارهای ارزیابی کیفیت پروتئین موجود در مواد غذایی همیشه تخم مرغ در بالاترین حد یعنی ۱۰۰ قرار دارد و به عنوان منبع مرجع برای سنجش پروتئین سایر غذاها استفاده می شود.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اضافه کرد: تخم مرغ بیشتر ویتامین های مورد نیاز بدن به جز ویتامین سی را داراست و منبع خوبی از ویتامین های گروه بی و آ به شمار می رود و ویتامین دی و ای بدن را به مقدار کافی و لازم تامین می کند.
وی همچنین در باره املاح موجود در تخم مرغگفت: تخم مرغ حاوی تمام املاح برای سلامتی فرد است و به خصوص اینکه منبع بسیار خوبی برای املاح ید و فسفر است.

……………………………

……………………………

با پیوستن به کانال تلگرام سایت جوادیه فلاح ،اطلاعیه ها و خبرهای جوادیه فلاح و الهیه و منطقه نوق را زودتر از دیگران دریافت کنید.

برای عضویت در کانال جوادیه فلاح روی لینک زیر کلیک کنید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEEnhQv5NLES9LMRDg

telegram-chanel

 

 

.

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه