اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۸:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به ترانه‌های شاهین آرین، علی لهراسبی، گروه سون و از بین خوانندگان قدیمی نیز به غلامحسین بنان و حسین قوامی علاقه‌مندم.

زهره وکیلی از علائق خود در حوزه موسیقی و حال و هوای اجرا در برنامه «هنر پنجم» گفت.

وکیلی مجری برنامه «هنر پنجم» در خصوص اجرا در این برنامه و ویژگی‌های آن در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در حدود دو سال پیش که برنامه «هفت ترانه» با همین گروه سازنده برنامه «هنر پنجم» پخش می‌شد، پیشنهاد اجرا را داشتم. اما این پیشنهاد زمانی مطرح شده بود که من در برنامه‌های «صبح بخیر ایران» و «سیمای خانواده» اجرا داشتم. بنابراین شرایط طوری بود که امکان حضور و اجری برنامه «هفت ترانه» میسر نشد.
4025775_995

وی ادامه داد: تمام این موارد در شرایطی بود که بسیار علاقه داشتم، در این برنامه مشارکت داشته باشم. البته یکسال پیش در زمانی که در شبکه سلامت برنامه مسابقه «سلامت» را اجرا می‌کردم برای حضور در «هنر پنجم» دعوت شدم؛ اما باز هم این اتفاق نیفتاد. سرانجام یک ماه و نیم پیش مجددا آقای رژدام با من صحبت کردند و من مشتاقانه این پیشنهاد را پذیرفتم. بر همین اساس برنامه خانواده «هنر پنجم» را طراحی کرده و به پخش رساندیم.

وکیلی عنوان کرد: تمام موضوعات در این برنامه با تبادل نظر اعضای گروه صورت می‌گیرد. این موارد شامل عواملی چون انتخاب ترانه‌ها، مهمان‌ها و … می‌شود. بنابراین من در این برنامه صرفا مجری نیستم. بلکه فردی از گروه «هنر پنجم» هستم.

وی در مورد نحوه اجرا در یک برنامه با موضوع تخصصی در حوزه موسیقی اظهار داشت: برنامه «هنر پنجم» و در کل برنامه‌های این چنینی خاص هستند. من تا به امروز تجربه اجرا در برنامه‌های مختلفی را داشته‌ام؛ اعم از کودک و نوجوان، مذهبی، خانواده محور، اقتصادی، حوزه سلامت و … . اما اجرا در زمینه موسیقی و ترانه را تجربه نکرده بودم. البته با این فضا ناآشنا هم نبودم، اما باید بگویم که حضور در برنامه‌ای با این محوریت و اجرای آن به اطلاعات خاص و تخصصی نیاز دارد. با توجه به رشته تحصیلی‌ام یعنی ادبیات فارسی و فعالیت در عرصه داستان‌نویسی با این فضا غریبه نیستم. اما همچنان سعی می‌کنم که اطلاعات خود را در زمینه موسیقی به‌روز کنم. زیرا عقیده دارم که شناسنامه هر ترانه‌ و اثری که در برنامه پخش می‌شود را باید در حد قابل قبولی دانست.

مجری برنامه «صبح بخیر ایران» تصریح کرد: خداراشکر با این که برنامه من هفته‌ای یکبار و پنجشنبه‌ شب‌ها پخش می‌شد، بازخوردهای خوبی را از بینندگان دریافت کرده‌ایم. بازتاب‌هایی که از سوی مخاطبان از طرق مختلف یعنی پیامک و اینستاگرام گرفته‌ایم در اندازه قبولی بوده است.

وی ادامه داد: هنگامی که اجرا در این برنامه را بر عهده گرفتم، اطرافیانم متعجب شده بودند. تصور می‌کردم که شاید نتیجه مطلوبی نداشته باشد؛ اما مردم همچنان لطف داشته و نظرات مساعد خود را اعلام می‌کنند و البته هنوز هم این نتایج برای من در حد مطلوب نیست. به این دلیل که معتقدم باید همچنان تلاش کرده و مسیر رو به‌ جلو را طی کنم.

وکیلی بیان کرد: به موسیقی علاقه‌مندم که در وهله اول حال مرا خوب کند و در سطح قابل قبولی باشد. موسیقی‌های قدیمی که حالت نوستالژیک دارند را دوست دارم. البته این به آن معنی نیست که کارهای جدید و یا سال‌های دیگر را گوش نکنم.

وی از خوانندگان مورد علاقه خود نام برد و گفت: به ترانه‌های شاهین آرین، علی لهراسبی، گروه سون و از بین خوانندگان قدیمی نیز به غلامحسین بنان و حسین قوامی علاقه‌مندم.

وکیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم هنرمندان محترم کشورمان با برنامه «هنر پنجم» همکاری بیشتری داشته باشند و از حضور آن‌ها در برنامه بهره ببریم.

مجری برنامه «هنر پنجم» در پایان بیان کرد: بسیار خوشحالم که بعد از مدت‌ها فعالیت در عرصه رسانه، دوستان به ما توجه دارند. در این زمان است که متوجه می‌شوی چه زمانی که همه روزه برنامه در حال پخش داری و چه زمانی که هفته‌ای یک شب، کسانی هستند که همیشه در کنارت هستند، تو را حمایت کرده و دوستت می‌دارند. در پایان از گروه تولید برنامه «هنر پنجم»، علی‌الخصوص آقای رژدام، تهیه‌کننده این کار تشکر می‌کنم.

انتهای پیام /

ارسال دیدگاه