اللهم صل علی محمد و آل محمد
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۲:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین نشریه ای که در نوق منتشر شد

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اولین نشریه ای که در جوادیه و الهیه منتشر میشد چه نام داشت.

 

اولین نشریه منطقه نوق ، گـــلـــزار نام داشت که از خرداد ۱۳۶۸ توسط دفتر تبلیغات گلزار شهدای جوادیه.الهیه و با مدیریت کاظم رفسنجانی بصورت ماهنامه آغاز بکار کرد. در این ماهنامه فقط زندگینامه شهدای گرانقدر- سخنان گهربار امام و رهبری و گزارشاتی از مراسمهای جوادیه و الهیه بصورت سیاه و سفید منتشر میشد. چون تمام کار تایپ- صفحه بندی-و چاپ میبایست در شهرستان یزد یا رفسنجان و حتی انار انجام میشد لذا مشکلات فراوانی را به دنبال داشت و به همین منظور در دیماه سال ۱۳۷۳ تعطیل شد.

از اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۴ به در خواست بسیاری از همشهریان و حتی تشویق آنان کار انتشار نشریه دیگری اینبار با نام گـــلــزار شـــهـــدا  با حمایت دفتر تبلیغات گلزار شهدا و مرکز فرهنگی،مذهبی گلزار شهدا و امور فرهنگی پایگاه بسیج شهید علیزاده و کانون فرهنگی مساجد و با مدیریت کاظم رفسنجانی بطور ماهنامه و در بعضی مواقع یا مناسبتها بطور ویژه نامه منتشر میشد.

در این نشریه مطالبی همچون زندگینامه و وصیتنامه شهدای سراسر نوق- گفتگو با خانواده شهدا – گفتگو با رزمندگان دوران دفاع مقدس جوادیه الهیه و منطقه نوق ( در قالب همسنگر شهیدان) – پیگیری مشکلات شهروندان – گفتگو با مسئولان- گزارشاتی از پایگاههای بسیج و مدارس و… در این نشریه بچاپ میرسید و ابتدا در کاغذهای آ۳ و در اواخر آ۴ و بصورت سیاه و سفید و بعضی مواقع رنگی منتشر میشد.

کارهای تایپ و صفحه بندی و چاپ تا سال ۸۳ در شهرستان انار انجام میشد ولی با مشارکت تعدادی از خیرین و برادر عزیزمان جناب آقای محمدی ، کامپیوتر – چاپگر و… برای این نشریه فراهم گردید و تمامی فعالیت تایپ- صفحه بندی- حتی چاپ یک مدت در پایگاه بسیج و اواخر در دفتر تبلیغات گلزار شهدا انجام میشد.

اما مهمترین هدفی که ما به دنبال آن بودیم و صددرصد نیز به آن هدف رسیدیم.

۱- جمع آوری زندگینامه و وصیتنامه شهدا و انتشار و انتقال آن به نسلهای جدید

۲- تهیه عکس و فیلم از مراسمات مختلف جوادیه .الهیه و منطقه نوق و…

۳- رابطه با جوانان و جذب جوانان به فعالیتهای فرهنگی و مذهبی

۴- انتشار مقالات و اشعار افراد محلی بویژه جوانان

۵- گفتگو با خانواده شهدا که صوت و تصویر آنها در مرکز فرهنگی مذهبی گلزار شهدا موجود است.

۶- گفتگو با رزمندگان دفاع مقدس که از این طریق موفق به جمع آوری عکسهای بسیاری از رزمندگان (درجبهه ها) شده ایم.و…

متاسفانه به دلایلی که اخیرا در جلسه ای اعلام گردید  ، این نشریه با توجه به اینکه مخاطبان بسیاری را به خود جذب نموده بود و یک رسانه محلی و برای مردم شریف جوادیه و الهیه دستاورد بزرگی به حساب می آمد. در اوایل سال ۹۱ کار انتشار آن تعطیل شد.

اما به در خواست همشهریان جهت راه اندازی رسانه محلی، اینبار نشریه الکترونیکی ( پایگاه اطلاع رسانی جوادیه فلاح) از اواسط سال ۹۴ راه اندازی شد. که تا کنون به صورت آزمایشی و با مدیریت کاظم رفسنجانی و چند نفر از هموطنان عزیز موفق بوده فعالیتهای مختلفی در زمینه خبر – عکس- فیلم و … انجام دهد.

و بسیاری از مشکلات شهروندان را منتشر و پیگیری و رفع نماید. و مهمتر در کوتاه ترین مدت موفق به معرفی جوادیه فلاح و الهیه به سراسر کشور گردید. البته نا گفته نماند از زمان شروع فعالیت این پایگاه با بسیاری از پایگاههای خبری استان و کشور و حتی خبرنگاران محترم نیز رابطه برقرار گردید و آنها نیز در معرفی جوادیه و الهیه و مکانهای تاریخی و گردشگری آن همکاری چشمگیری داشته و دارند.

با توجه به اینکه تاکنون این پایگاه بصورت آزمایشی فعالیت میکرد و از این به بعد میبایست بطور گسترده تر فعالیت خود را آغاز کند، مدیریت این پایگاه از اواسط و یا احتمالا اواخر تیرماه ۹۶ به جوانان عزیز جوادیه .الهیه سپرده میشود و با ثبت و کسب مجوز ، بیش از قبل فعالیت را ادامه خواهند داد و حتی مشکلات بزرگ مردمی را در همین رسانه منتشر و پیگیری خواهند کرد.

این پایگاه نیز از منطقه نوق و حتی سراسر کشور مخاطبان و طرفداران بسیاری را بخود جذب نموده و دلگرمی و همراهی آنان باعث شده تا در بروزرسانی آن کوتاهی نشود.

 

 

در ادامه تصاویری از صفحات منتشر شده نشریه گلزار شهدا را مشاهده میکنید.

 

 

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه